KİNESİO BANT

KİNESİO BANT

(BANTLAMA AĞRI TEDAVİSİ)

KAN ve lenf dolaşımını artırır,kullanım tekniğine göre ödem çözme, kası gevşetme veya uyarma gibi etkileri olan ağrıyı azaltan bir tedavi yöntemidir.

Kinesio-tape (bant) egzersiz yapmaktan hoşlanmayan, ilaç kullanmadan, gebeliği olanlarda ve uzun süreli tedavilere zaman ayıramayanlar için iyi bir alternatiftir.

Temel olarak sinir sistemi, kas-iskelet sistemi ve dolaşım sistemi üzerine eder. Hafif, yapışkan, elastik özelliğe sahip olması ve parmak izi dokusundaki yapısı ile diğer bantlardan farklıdır.

Günlerce problemsiz kullanılabilir ve uygulandığında vücut ısısı ile aktive olur. Kullanım tekniğine bağlı olarak deri ile bütünleşerek deri altındaki yapıları destekler, cildi yukarı kaldırıp deri ile kasların arasındaki boşluğu arttırır ve böylece kasların esnekliği sağlanır. Kan ve lenf dolaşımını arttırır ve ödemi azaltır. Kaslarda zayıflama varsa, eklemlere destek verir. Aynı zamanda ağrıyı azaltan bazı maddelerin kana salınımına neden olarak ilaç kullanımını azaltır. Kinesio tape hiçbir şekilde ilaç içermez. Bu yöntemde bantlar, vücudun kendi dinamiklerini ve kendini iyileştirme gücünü harekete geçirerek başarıya ulaştırır.

Okunma 10325 defa Son Düzenlenme Salı, 23 Ağustos 2016 20:35